Varstu kevadlaat toimub sel aastal laupäeval, 10. mail kella 9.00–13.00 Varstu kultuurikeskuse ümbruses.
Tänavu möödub 100 aastat esimesest Rõuge laulupäevast ja 90 aastat kolmandast laulupäevast - tõenäoliselt läbi aegade kõige rahvarohkemast sündmusest Rõuges. Sel puhul toimub mai lõpus kahel järjestikusel päeval Rõuge Ööbikuoru laululaval suursündmus “Rõuge laulu- ja tantsupidu 100”.
Tekstiilikunstnik Janika Solmann avas laupäeval, 15. veebruaril Rõuge rahvamajas oma kolmanda isikunäituse, mis kannab pealkirja "Loodushing".
Laupäeval, 25. jaanuaril esitles Rõugest pärit akordionist ja pärimusmuusik Maimu Jõgeda Rõuge rahvamajas oma kolmandat sooloplaati "Nordic Reflections" ehk "Peegeldusi Põhjamaadest". Plaadiesitlustuuri esimene kontsert toimus kohvik-kontsert-vestlusõhtute sarja “Kultuurikohvik” raames.
17. jaanuari õhtul toimunud Toivo Tootseni mälestusteraamatu "Eesti ajal edenenu" esitlus tõi Rõuge rahvamajja kokku üle 70 huvilise - Toivo Tootsen oli südamest tänulik.
Tekstiilikunstnik Janika Solmann kutsub kõiki kunstihuvilisi 15. veebruaril kell 12.00 Rõuge rahvamajja oma isikunäituse "Loodushing" avamisele kuulama, vaatama ja kaasa mõtlema. Näituse avamisele järgneb taimetrüki minitöötuba.
35 kultuurivaldkonna preemiat, Haldi muusika, Improteater, balett, hea toit ja kaunid dekoratsioonid ning palju rõõmsaid hetki ehk Võru maakonna kultuurivaldkonna tänusündmus 8. jaanuaril Rõuge rahvamajas.
Järgmise talvise Kultuurikohviku külaliseks oleme kutsunud Rõugest sirgunud noore andeka akordionisti Maimu Jõgeda, kellel ilmub jaanuari lõpus uus sooloalbum "Peegeldusi Põhjamaadest". 25. jaanuaril toimuvas Kultuurikohvikus Maimu Jõgeda just seda plaati kuulajatele esitlebki.
Jõulu- ja aastalõputrall on selleks korraks möödanik. Kokku toimus detsembrikuus meie majades 14 jõulupidu ning kolm aastalõpupidu.
Ilusa numbriga päeval, 14. detsembril 2024 kell 14 avati Rõuge Mälestuste pargis mälestuspink Rõuge rahvamaja endisele kauaaegsele juhile Lembit Kuljusele ja tema abikaasale Õie Kuljusele.
Rõuge rahvamaja mälestuste pargis avatakse 14. detsembril kell 14.00 mälestuspink rahvamaja endisele juhatajale Lembit Kuljusele ja tema naisele Õie Kuljusele.
Rõuge rahvamajas toimus kohviku sumin juba teist korda. Seekordsel sombusel novembrikuul esines õdusas rahvamajas kohvik-kontsert-vestlusõhtute sarja “Kultuurikohvik” raames altpopmuusika ansambel Lonitseera.
„Mitu talve sa külakoolis oled käinud?“ küsiti vanasti. „Kolm talve,“ kõlas karjapoisi-tüdruku tavaline vastus. Ajad on nüüd teised, ent selline küsimine nõuab vastust ikka. Mina olen käinud kaks talve külakoolis, just alustasin kolmandat. Kirjakunsti külakool, kuhu ma hea juhuse tahtel sattusin, tegutseb Haanimaal, täpsemalt Haanja rahvamajas, ja koolitarre mahub huvilisi veel. Tulijalt nõuab see muidugi visadust, sest kirjatähtede karjatamine polegi nii lihtne kui paistab.
Meil on hea meel teatada, et pärast pikki otsinguid oleme lõpuks leidnud Rõuge valla rahvamajale kultuurikorraldaja - novembrist alustab tööd Varje Kuusik.
Laupäeval, 26. oktoobril oli Rõuge rahvamajas õdus kunstipäev – kunstnik Liia Leppik avas isikunäituse "Seosed III" ning toimus kolmetunnine inspireeriv maalikursus, mille käigus valmisid loodusteemalised teosed, kus on kasutatud näituse autori erilisi tehnikaid.
Eestimaa rahvamajade nädalal tähistati Rõuge rahvamajas olulist tantsuverstaposti – Rõuge naisrühma Kadri 25. tegutsemisaasta täitumist.
Rõuge valla rahvamaja uue sündmuste sarja „Rõuge valla lood ja inimesed“ avaüritus sai laupäeval, 19. oktoobril Varstu kultuurikeskuses peetud ja siinne imeline kultuurielu hing Aili Vissel pidulikult soojade tänusõnade ja etteastetega Varstumaalt ära saadetud.
Aili Vissel on Varstu haridus- ja kultuuriellu jätnud tugeva jälje. 19. oktoobril algusega kell 18.00 korraldame Varstu kultuurikeskuses siinse kultuurielu hinge Aili Visselile tehtud töö ja panustamise eest tänuõhtu, mis kannab pealkirja „50 aastat Ailiga“. Tegemist on Rõuge valla rahvamaja uue sündmuste sarja „Rõuge valla lood ja inimesed“ avaüritusega.
Me elame tohutu kiirusega muutuvas maailmas. Kaovad väikevallad ja ühes nendega ka rahvamajad ja koolid koos neis majades töötanud inimestega.. Nii kaob koos majade ja inimestega ka osa piirkonna kultuuriloost. Kelle ülesanne peaks või võiks olla talletada ja konserveerida kogu ajastu kui see kõik veel elus, tegev ja olemas oli? See polnudki nii ammu – kõigest kuus-seitse aastat tagasi enne haldusreformi. Kes mineviku ei mäleta elab tulevikuta.
Rõuge Valla Rahvamaja 2023.–2024. hooaja lõppu mahtus nii etendusi, tantsuõhtuid, kontserte, filmielamusi kui ka juubelipidu. Lisaks naases aastaselt pausilt Varstu kevadlaat.
Üks hooaeg on taas möödas ja Rõuge Valla Rahvamaja kollektiivide kevadkontsert Varstus “mättal mäe pääl” tehtud. Sellised suured peod sünnivad ainult ühte hoides. Lood, laulud ja tantsud, mis meie juhendajad tänavu endaga kevadkontserdile kaasa tõid, kõnelesid meie aja lugu, rääkides oma kodukoha armastusest, meile olulistest väärtustest, kuid puudutasid ka murekohti, avasid meie hingesoove ning paitasid hingepaelu.